Lankuut liggen
Frans Van Gorkum
Nederlands | 17-11-2025 | 264 pagina's
9789465331355
Paperback / softback
25,00
Tekst achterflap
Lankuut liggen is een verzameling verhalen, bespiegelingen en liedjes geschreven in het Nederlands én in het Kleverlands – de streektaal van de Liemers en het aangrenzende grensgebied. Met zijn liefde voor het land, de mensen en de taal, weet de tweetalige Frans van Gorkum op ontwapenende wijze het alledaagse bijzonder te maken. Ook hervertelt hij sprookjes die al eeuwen rondgaan in Achterhoek en Liemers. Verder zijn de columns opgenomen, die hij maandelijks voor de radio uitspreekt bij Omroep Gelderland.
Houd je van eerlijke verhalen? Geniet je van een vleugje melancholie en een scheut humor? Lankuut liggen is een boek voor een rustige leesplek. Laat je efkes meevoeren.
Frans van Gorkum (5 september 1953) is zanger, schrijver en verhalenverteller. Als geboren Liemersman is hij al decennialang een pleitbezorger van het Kleverlands. In zijn muziek en verhalen vangt hij de sfeer van het platteland, de taal van zijn jeugd en de kleine gebeurtenissen die het leven groots maken.
Hij groeide op in een streek waar de taal doorspekt is met historie, grensverhalen en volkswijsheden. Zijn werk ademt nostalgie, maar is zeker ook springlevend, vooral in zijn kritische bespiegelingen over gebeurtenissen in de Liemers en de Achterhoek anno nu.
Met Lankuut liggen laat hij zien dat ook het Kleverlands niet alleen een taal is, maar ook een manier van kijken en voelen.
Details
| EAN : | 9789465331355 |
| Uitgever : | Pumbo.nl B.V. |
| Publicatie datum : | 17-11-2025 |
| Uitvoering : | Paperback / softback |
| Taal/Talen : | Nederlands |
| Hoogte : | 209 mm |
| Breedte : | 147 mm |
| Dikte : | 24 mm |
| Gewicht : | 494 gr |
| Status : | Te bestellen |
| Aantal pagina's : | 264 |